Yahoo Search Búsqueda en la Web

Resultado de búsqueda

1. Hace 2 días · Oțelul Galați și Farul Constanța s-au anihilat reciproc și au terminat la egalitate, scor 0-0, partida din cadrul etapei a doua a SuperLigii României. Astfel, moldovenii au ajuns la un cumul de 5 puncte, în timp ce ”Marinarii” au obținut primul punct din această ediție a Ligii 1. Dorinel Munteanu: ”Acest egal este meritat”.

2. Hace 3 días · Dorinel Munteanu a scos doar un punct pe teren propriu în fața Farului după ce în prima etapă a reușit să se impună în deplasare la Botoșani. ”Neamțul” a declarat la finalul confruntării că nu ia în calcul să plece de la Oțelul pentru un post la naționala României.

3. Hace 2 días · Dorinel Munteanu, despre posibilitatea de a deveni selecționerul României: ”Nu mă stresez pe această temă!” La finalul meciului, Dorinel Munteanu a analizat partida și a spus că este mulțumit de punctul obținut din meciul cu Farul, unul foarte util înaintea partidei cu FCSB. ”Am avut o primă repriză foarte modestă.

4. Hace 2 días · Dorinel Munteanu, reacții după meci Dorinel Munteanu s-a declarat mulțumit de rezultatul obținut și a felicitat echipa pentru prestația din repriza a doua: „Am avut o primă repriză foarte modestă, i-am lăsat să ne pună probleme. În repriza a doua ne-am revenit, am încercat să fim mai agresivi.

5. Hace 2 días · Dorinel Munteanu are planuri mari cu Oțelul Galați. Fostul mijlocaș a lui Vfl Wolfsburg și FC Koln a fost numit antrenorul oțelarilor de două ori, iar în ambele dăți s-a remarcat. Între 2009 și 2011, echipa lui Dorinel a reușit să câștige primele trofee din istorie: titlul și Supercupa României.

6. Hace 2 días · Dorinel Munteanu: „Sincer, nu mă gândesc” La finalul meciului de la Galați, Dorinel Munteanu a oferit prima sa reacție. Antrenorul Oțelului a vorbit despre duelul cu Farul, apoi a comentat posibilitatea de a fi numit în locul lui Edi Iordănescu la naționala României.

7. Hace 2 días · Basarab Panduru a făcut o propunere total neașteptată pentru postul de antrenor al echipei naționale. Panduru consideră că Dorinel Munteanu merită să primească o șansă din partea FRF. Antrenorul Oțelului a fost propus de Panduru după ce Edi Iordănescu a plecat de la națională. El consideră că ar fi o variantă mai bună decât Cristi …